Slovo místostarosty

Vážení spoluobčané,

pandemie snad oslabuje a s rozvolněním připravujeme i my provoz městského koupaliště. Po vypuštění a vyčištění se částečně obnovují nátěry bazénu. Nové oplocení a brodítko u brouzdaliště vylepší určitě celkový dojem. Plánované zahájení sezóny je stanoveno na 12. června 2021. Hudební léto začíná vystoupením Dechového orchestru ZUŠ v pátek 18.6. Poté následují tradiční čtvrtky 24.6. Brixtn a Natřije, 1.7. Polymetal a Řemen, 8.7. Sto zvířat, 15.7. Wintage Wine, 22.7. Láska a Sandwitch, 29.7. Vanaheim, 5.8. Malá dechovka KMOCHOVKA z Kolína, 12.8. Faktorial! Orchestra, 19.8. Michael to Castle/Naďa Vilgošová a Acoustic Band, 26.8. Václav Noid Bárta a Bekbeck clan. Kolegové při přípravách odvedli kus práce.

Z investičních akcí jsou aktuální opravy ve Slavíčkově hale. Dotace zůstala bohužel pouze u příslibu. Společnou snahou je odstranit přinejmenším nevyhovující dozvuk, zmodernizovat osvětlení a vytápění. Stavební firma si již převzala staveniště, aby stihla dílo zrealizovat do konce září.

V Mateřské škole Beruška dochází k odizolování zemní vlhkosti.

Ve zdravotním středisku byl instalován v čekárně televizor, zvukově izolační dveře do ordinací a následuje rekonstrukce toalet a denní místnosti pro lékaře v suterénu.

Vize propojení Chlumecka a okolí cyklostezkami navazuje na koncepci značených cyklotras. V běžném silničním provozu to znamená řešit postupně narůstající parkování automobilů na vozovkách. Kde to půjde i podporovat bezpečnost stavebními úpravami a dopravním značením.

Výběrové řízení na likvidaci komunálního odpadu pro další roky je v přípravě. Z konzultací a analýz vyplývá zavádění prvků chytrého odpadového hospodaření jako odpadové karty na sběrném dvoře, čipy na odpadové nádoby, adresné třídění, vážení a zálohový systém. Nejlepší odpad je ovšem ten, který nevznikne. Některé věci mohou ještě posloužit jiným. Lze je nabídnout za odvoz či malou úplatu, místo vyhození. Využít se dá sociálních sítí. Předměty jsou vraceny do oběhu a nevytváří se zbytečně objemný odpad. Ušetříme přírodní zdroje, ušetříme na odpadu.

Mgr. Vladan Kárník, místostarosta města

Lidl v Chlumci nad Cidlinou modernizuje. 24.5.2021-16.7.2021 bude obchod uzavřen. Otevřeno opět 17.7.2021.

 

Komentáře Facebook