Slovo místostarosty

Vážení spoluobčané, sousedé a přátelé,

komunální volby jsou za námi. Naší snahou je zapojit pracovité lidi ze všech uskupení a stran do jednoho týmu. Tvoříme město pro všechny generace. Děkujeme za podporu a důvěru. Plánů a vizí máme spoustu a již pracujeme na rozpočtu pro rok 2023. Prioritou je péče o majetek města a dokončení rozpracovaných projektů.

Terminál u nádraží je slavnostně otevřen. Opravy radnice jsou v závěru. Firma Stating započala rekonstrukci Říhova domu a tělocvičny základní školy. Nezapomínáme ani na chodníky a komunikace. Projděte se brzo po novém povrchu v ulicích Na Valech a V Lipkách, Říhova a propojky Zimova – Poděbradova či Krkonošská – Sadová. Pod sokolovnou je vyměněn umělý trávník na tenisovém kurtu. Připravujeme výměnu lamp veřejného osvětlení za led svítidla a zavedení fotovoltaiky na střechách budov v rámci energetických úspor. Čeká nás obnova veřejného rozhlasu a kamerového systému. Pracujeme také na zasíťování pozemků pro další výstavbu v Kladrubech a na Krašově. Ucházíme se o dotační tituly.

S přáním ať se nám tu společně dobře žije, budu rád, když si najdeme chvilku na osobní setkání nebo své náměty k vylepšení chodu města zašlete na e-mail: vladan.karnik@seznam.cz. Vaše názory jsou pro nás důležité.

S některými z vás jsem se již setkal při kladení Kamenů zmizelých. Připomínáním minulosti se učíme z chyb. Za iniciativu děkuji pánům Pavlu Baldíkovi a Vláďovi Myškovi.

Jinou příležitostí bylo i čtení při Noci literatury. Tentokrát nám azyl poskytl také pan Miloš Bernart v četnické stanici. Doporučuji toto zajímavé místo navštívit.

Krásnou tradicí je vítání nových občánků a sázení stromů. Šesti holčičkám a jedenácti klukům jsme do kolébky popřáli hlavně zdraví, spokojený život a lásku svých nejbližších. To nejcennější, co máme. Alej ovocných stromů u kruhového objezdu směrem na Prahu poroste společně s dětmi.

Těším se na další společná setkání, třeba v Klicperově domě u přehlídky divadelních souborů.

Mgr. Vladan Kárník

Komentáře Facebook