Slovo místostarosty

Vážení spoluobčané,

ještě před koncem školního roku jsme popřáli předškolákům v mateřské škole, aby se jim v té naší velké základní škole líbilo, našli si nové kamarády a naučili se vše potřebné pro život. To vycházejícím žákům z devátých ročníků základní školy jsme do dalšího života přáli šťastnou volbu výběru povolání a dobré rodinné zázemí, které jim umožní svobodu v rozhodování a klid pro studium. Zaměstnancům školských zařízení patří uznání za obětavou práci při výchově a vzdělávání dětí.

Hejtman Martin Červíček ocenil medailí končícího starostu Miroslava Uchytila za dlouholetou a obětavou práci pro rozvoj města Chlumce nad Cidlinou. Já se také přidávám s poděkováním za předání rad i zkušeností a přeji hlavně zdraví, hodně elánu do života i práce krajského zastupitele a pěkné chvíle na zahrádce, motorce nebo s vnoučaty.

Ani přes prázdniny nás při řízení města nečeká volno. Připomínkujeme projektovou dokumentaci modernizace traťového úseku vedoucí přes Chlumec nad Cidlinou řešící zdvojkolejnění. Podmínkou jsou protihluková opatření chránící v maximální míře obyvatele bydlící v blízkém okolí. Dle státního plánu budou silniční přejezdy nahrazeny nadjezdy, v Kozelkově ulici podjezdem a mosty doznají úprav. Předcházet má rekonstrukce nádraží. Celý projekt je mírně zpožděn na období let 2025 -2029.

Ve městě probíhají opravy chodníků a komunikací postupně v ulicích Krkonošská – Sadová, Zimova – Poděbradova, Říhova, Na Valech a v Lipkách. Omlouváme se za ztížení provozu.

Výbornou zprávou je získání dotace na renovaci velké tělocvičny při základní škole, která je v plánu příští rok o prázdninách. Zastupitelstvo také schválilo výměnu dosloužilého umělého povrchu na kurtu pod sokolovnou. Drobné částečky uvolňující se z konců travního koberce omezují hlavně sportující děti.

Léto začalo hezky. Hudební večery na koupališti zahájil Dechový orchestr ZUŠ s mažoretkami. Muzeum Loreta oslavilo 20 let fungování a představilo i poklady z depozitářů. Parta dobrovolníků kolem Pavla Hampla a Radka Vacherlohna zorganizovala krásnou akci Country Pamětník s bohatou diváckou kulisou. 

Oddíl volejbalu TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou uspořádal turnaj LENTILKA pro děti z širokého okolí. A ještě před koncem školního roku se žáci základní školy poměřili při sportovních kláních. Gratuluji vítězům i zúčastněným a tleskám pořadatelům.

Přeji všem zasloužené prázdniny či klidné dovolené plné slunce a pohody.

Mgr. Vladan Kárník, místostarosta města

 

Komentáře Facebook