Slovo místostarosty

Vážení spoluobčané,

všichni se těšíme na Vánoce a na setkání rodiny u štědrovečerního stolu. Kolikpak máte letos druhů cukroví? A máte tajný recept na bramborový salát? Přiznávám, že se na řízek těším už teď. Co asi pod stromečkem najdeme? Pokud chceme darovat svým blízkým něco opravdu cenného, věnujme jim svůj čas. Je to spolu se zdravím to nejcennější, co máme. Ve shonu doby stojí za to zpomalit a najít si chvilku pro svou rodinu a přátele.

Přes spoustu negativismů, které se na nás valí, je na každém z nás, jak si svůj život nastavíme. Lékaři i přes záplavu pacientů věří v účinky vakcinace. Učitelé ve školách čekají každé ráno, kolik dětí zůstalo v karanténě a zajišťují prezenční i distanční výuku. Dospělí čelí přívalům zdražování. Pojďme najít věci pozitivní. Radní rozhodli o malém dárku pro všechny. Chlumecké listy jsou ke stažení z webu www.chlumecnc.cz hned při vydání a čerstvé informace z našeho města tak budou bez prodlení.

S koncem roku připomenu, co se nám povedlo:

– přestavba učeben na základní škole – žaluzie na budově I. stupně a družině ZŠ

– opravy v bytových domech, výměna kotlů

– parkoviště u nádraží

– přechod na Klicperově náměstí u PENNY Marketu

– komunikace Na Františku

– úprava křižovatky Kozelkova – Havlíčkova

– zpevněné plochy za bytovými domy v ulici 9. května

– chodníky ulice Tylova a Sadová

– chodník v Lučicích

– sanace budovy MŠ Beruška

– předláždění v MŠ U Zámku

– oprava výtahů v MŠ U Zámku

– nový skatepark v areálu ZŠ

– zlepšení akustiky, vytápění a svícení ve Slavíčkově hale včetně nové podlahy

Nezahálíme však ani nyní, probíhá výběrové řízení na rekonstrukci radnice a úpravu předpolí městského hřbitova. Podařilo se vypořádat se všemi připomínkami i problémům se zhotovitelem. Společně s rodinami malých občánků jsme se sešli u příležitosti sázení stromů při obnově lipové aleje v Žiželické ulici a také u druhého kruhového objezdu směrem na Prahu, kde vzniká nový ovocný sad. Pro chod a správu města je potřeba celého týmu lidí a já kolegům děkuji za spolupráci.

Přeji pokoj všem lidem dobré vůle a radost s rodinou pod vánočním stromečkem. Do dalšího roku pak hodně zdraví a spokojenosti v kruhu nejbližších.

Mgr. Vladan Kárník, místostarosta města

Komentáře Facebook