2 otázky pro … Michala Suru, nejmladšího zastupitele našeho města

V průběhu krátkého povídání s osobnostmi spjatými s Chlumcem nad Cidlinou bychom Vám rádi přiblížili jejich názory, přání a pohled na svět. Vnímáme je jako důležité a inspirující podněty pro každodenní práci v našem městě. Velmi nás těší, že pozvání přijal Michal Sura, nejmladší zastupitel našeho města.

Michale, jsi nejmladší zastupitel našeho města. Co po dvouleté zkušenosti hodnotíš za povedené a co by se naopak ve směřování města mělo změnit?

Vážím si toho, že jsem dostal příležitost nahlédnout pod pokličku a podílet se na rozvoji našeho města. Příjemně mě překvapilo, že v zastupitelstvu není koalice ani opozice. Žádný politický boj se tu nekoná. Z mého pohledu je důležité, že se daří nejen budovat nové objekty, ale také udržovat ty stávající a hledat jim nová využití. Prostor pro zlepšení vidím v dostupnosti bydlení. Chlumec nad Cidlinou je díky své poloze a občanské vybavenosti velmi atraktivní místo k životu. Na nás teď je, abychom co nejrychleji připravili vhodné lokality pro budoucí zástavbu rodinných a bytových domů.

Ve svém volném čase relaxuješ hudbou. Jakou má dle Tebe hudba roli v této zvláštní době?

Pro mě je hudba a bubnování prostor pro seberealizaci, relax, ale i obrovský závazek a zodpovědnost. Momentálně působím v Big bandu Chrudim a až teprve s korona pauzou jsem si uvědomil, kolik času mi můj koníček zabírá :-). Pocity, které zažívám při koncertech mi moc chybí. Když se zamyslím na tím, jak je celá kultura na kolenou, tak si říkám, kolik umělců vůbec bude schopných se ke své profesi nebo zálibě vrátit. Tuto otázku řešíme i během příprav Chlumeckého hudebního léta 2021, protože členové některých kapel se od září ani osobně nesetkali. Přeji nám všem, aby korona co nejdříve zmizela a my se mohli opět osobně potkávat při nejrůznějších kulturních akcích.

Michal Sura

Děkuji za rozhovor

Vladan Kárník

Komentáře Facebook