2 otázky pro… Mgr. Gabrielu Maslákovou, zástupkyni ředitelky základní školy

V průběhu krátkého povídání s osobnostmi spjatými s Chlumcem nad Cidlinou bychom Vám rádi přiblížili jejich názory, přání a pohled na svět. Vnímáme je jako důležité a inspirující podněty pro každodenní práci v našem městě. Velmi nás těší, že pozvání přijala i Mgr. Gabriela Masláková, zástupkyně ředitelky základní školy.

Ahoj Gábino, zeptám se Tě jako kolegyně na uplynulý školní rok z pohledu dětí i učitelů. Jak zasáhla distanční výuka do běžného školního života?

Letošní školní rok byl jiný, jako vše v naší společnosti.

Ve škole bylo prázdno od poloviny října a i přesto, že si to někteří neuvědomovali, měli učitelé spoustu práce. Druhá vlna pandemie už nás tak nepřekvapila a celkově jako škola, jsme se s distanční výukou vypořádali velice dobře. Mnoha dětem jsme zapůjčili techniku a dá se říct, že téměř všichni žáci se nějakým způsobem připojovali a téměř o všech jsme měli přehled. Velmi nás těšily kladné reakce z řad rodičů a veřejnosti, dokonce i žáků.

Toto nelehké období přineslo ale i mnoho nového, co jsme se museli naučit. Většina z nás se zdokonalila v práci s počítačem a někteří zjistili, že když se opravdu chce, tak se dokáže cokoli. Děti, které jsou zvyklé na nějaký režim a pomoc rodičů, zvládaly distanční výuku celkem bez potíží a dalo by se říct, že některým dokonce učení z domova bez různých rušivých podnětů vyhovovala mnohem víc. Ti, kteří nepracují a nespolupracují v běžném režimu, nedělali to ani nyní.

Každopádně jsme zpátky ve škole, budeme doufat, že už to vydrží a věřte, že hygienická opatření vadí mnohem víc rodičům, než dětem.

O prázdninách čeká školu přestavba. Upraví se učebny po speciální škole, skateboardové hřiště bude nové. Na co se můžeme těšit? 

Co se nezastavilo ani v době pandemie, je stálé vylepšování školy. O prázdninách se budou předělávat prostory po praktické škole, kde se vybudují další kmenové učebny, také odborné učebny a zázemí pro učitele. Ve školním dvoře to bude skateboardové hřiště, na dalších oknech přibydou venkovní žaluzie.

Školu máme opravdu velice dobře vybavenou a myslím si, že i proto máme neustálý příliv žáků i z nespádových škol.

Gábino, děkuji za rozhovor. Přeji hodně sil Tobě i kolegům do další práce.

Mgr. Vladan Kárník

 

 

 

 

Komentáře Facebook