2 otázky pro … MDDr. Elišku Kopeckou, místní zubařku

frem

V průběhu krátkého povídání s osobnostmi spjatými s Chlumcem nad Cidlinou bychom Vám rádi přiblížili jejich názory, přání a pohled na svět. Vnímáme je jako důležité a inspirující podněty pro každodenní práci v našem městě. Velmi nás těší, že pozvání přijala MDDr. Eliška Kopecká, místní zubařka.

Eliško, v Chlumci patříš mezi skvělé zubní lékařky a chválu slyšíme i na to, jak si Tě, díky přístupu, oblíbili malí pacienti. Jaký máš názor na ordinování ve městě jako je Chlumec nad Cidlinou. Proč se vlastně lékaři do maloměst nehrnou a co by se muselo změnit, aby tomu bylo naopak?

Děkuji za takovou milou zpětnou vazbu. Má práce zubní lékařky mě nejen živí, ale zároveň i baví a naplňuje. U nás v ordinaci jsou dětští pacienti vítáni a se sestřičkou se snažíme, aby se k nám rádi vraceli. V současné době je velice těžké najít zubního lékaře, který přijímá nové pacienty, Chlumec n. C. není bohužel výjimkou. Město netrápí nedostatek zubních lékařů, problémem je spíše jejich věkové složení. Tzv. ,,stop stav“ ordinací je většinou odrazem zkrácené ordinační doby a ukončování praxí bez náhrady nového následovníka. Napomáhá tomu i fakt, že mladí zubní lékaři se do menších měst nehrnou. Zapříčiňuje to nabídka lukrativnějších pracovních a finančních podmínek ve městech větších a možnost vybudovat si základnu pacientů, kteří o svůj chrup opravdu pečovat chtějí a jsou ochotni si nadstandardně připlatit. Navíc založení vlastní praxe s moderním vybavením (jež je dnes neodmyslitelnou součástí moderní stomatologie) je nesmírně nákladnou záležitostí. Pevně ale věřím, že se jistě najde nějaká odvážná mladá zubařka anebo zubař, kteří posílí zubní péči v Chlumci.

Ve svém volném čase netradičně relaxuješ. Jaký sport provozuješ?

Jistě se jedná o narážku na můj koníček, který není úplně typicky ženský, a tím je motorsport. Miluji hezká a rychlá auta. Vyrůstala jsem v automobilové dílně svého tatínka a byť to někomu může přijít zvláštní a nepochopitelné, tak auto pro mě není jen dopravním prostředkem. Stalo se pro mě srdcovou záležitostí a jízdu v něm si užívám. Nejsem pirátkou silnic, pravidelně vyjíždím na uzavřené závodní okruhy, kde si mohu vyzkoušet hranice své i svého benzinového miláčka.

MDDr. Eliška Kopecká

Děkuji za rozhovor, Mgr. Vladan Kárník

Komentáře Facebook