Vánoční přání

Vážení spoluobčané,

adventní čas s vůní cukroví má své kouzlo. Vánoce a očekávaný Štědrý den je nejkrásnějším dnem v roce. Setkání u stromečku, rozzářené oči dětí a obligátní řízek se salátem dotváří tu pravou atmosféru. Všichni se těšíme i s trochou napětí, co nám ten Ježíšek nadělí.

Ještě před svátky převezmeme dárky pro celé město – upravenou křižovatku před sokolovnou i s chodníkem směrem k základní škole. Nový povrch zazáří na chodnících v ulici Sadová, Tylova a Nádražní. Očekávaný přechod na Klicperově náměstí před Penny Marketem bude dokončen do konce února. Sokolovna má díky finančnímu příspěvku Města Chlumec nad Cidlinou a Královéhradeckému kraji nová okna. Zastupitelstvo města již na jaře schválilo i úhradu projektové dokumentace na celkovou opravu budovy. Zástupci TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou hledají cestu k národním dotacím pro generální rekonstrukci stavby.

Zastupitelstvo města v plánovaném rozpočtu počítá s většími opravami, investičními akcemi i nákupem majetku. Podle vývoje příjmů jsou ve výhledu opravy chodníků, obnova skateparku u školy a podle výsledku dotačního řízení i oprava tělocvičny a Slavíčkova hala. Svoji část financí si zaslouží i bytový fond a interiér radnice. Příspěvkové organizace mají také přesnou představu o využití příspěvků města, ať už to jsou peníze určené k vylepšení budov, interiérů nebo jejich okolí. Z velkých investičních akcí nás čeká předpolí a parkoviště u městského hřbitova, zpevněný povrch komunikace Na Františku. První etapa výstavby terminálu u nádraží začne stavbou parkoviště mezi železničním přejezdem a budovou nádraží. Mám představu, jak dále rozvíjet naše město. To však není v moci pouze jednoho člověka, je k tomu zapotřebí celý tým. A proto uvítáme každý návrh občanů pro zlepšení chodu města.

Městská policie dohlíží, i s využitím kamerového systému, na pořádek ve města. Daří se tak odhalovat původce černých skládek. Zároveň nám úprava legislativy umožňuje postupnou likvidaci vraků z ulic. Proto na úřední desce a webových stránkách města zveřejňujeme výzvy k jejich odstranění.

Važme si toho, že můžeme strávit sváteční čas v kruhu blízkých. Pokud si najdete chvilku na procházku nasvíceným městem, navštivte Betlém na náměstí nebo s dětmi využijte Ježíškovu poštu. Všichni máme nějaká přání. Já Vám ze srdce přeji spokojenost, klid v duši a pevné zdraví nejen v tento čas, ale i v celém dalším roce.

Vladan Kárník

Komentáře Facebook