Slovo místostarosty

Vážení spoluobčané,

mám radost, že jsme se během léta mohli potkávat bez větších omezení na kulturních akcích. V posledním roce to nebylo samozřejmostí. Dožínky v Loretě oslavovaly úrodu, krajinu, přírodu. Co Zemi dáváme, to se nám vrací. Děkuji všem organizátorům podobných setkání. Často nejsou pořadatelé vidět, ale bez nich by se akce neuskutečnily. Spolu se Splašenými lokomotivami jsme si tak letos užili již patnáctý ročník Chlumeckého triatlonku. Všichni závodníci, a že jich bylo bezmála sto, zvítězili už na startu tím, že se zúčastnili. Speciální hořká disciplína na závěr však některým sportovcům dala zabrat více než plavání, kolo nebo běh.

Obdivuji nasazení lidí při rekonstrukci tříd pro pvňáčky. Se začátkem školního roku tak 86 nejmenších školáků zamířilo do nových krásných učeben. Bonusem jsou prostory pro dělenou výuku, výtvarnou výchovu a informatiku. Přeji holkám a klukům radost z poznání nových věcí v partě kamarádů.

Přes prázdniny se pracovalo i v mateřských školách na opravě vstupu a vjezdu, obnově výtahů a sanaci vlhkosti. První etapa rekonstrukce komunikace Na Františku se blíží do finále, stejně jako práce ve Slavíčkově hale. Za domy v ulici 9. května jsme zrealizovali zpevněné plochy pro parkování vozidel. Náměty a připomínky k investicím a rozvoji našeho města lze zaslat na e-mail mistostarosta@chlumecnc.cz.

Takřka čtyřicet párů se představilo na úvodní lekci tanečních v sokolovně. Všichni určitě vykročili tou správnou nohou, aby se z dívek staly krásné slečny a z chlapců urostlí mládenci s vybraným chováním. My budeme držet pěsti a chválit pokroky v tanci i dospívání.

Volbami do poslanecké sněmovny určujeme směr vývoje České republiky pro další čtyři roky. Volme prosím nejen srdcem, ale hlavně rozumem s výhledem do budoucna.

Mgr. Vladan Kárník, místostarosta města

Komentáře Facebook